Jasné ponorenie do sveta maledivskej kuchyne v stredisku Milaidhoo

Jasné ponorenie do sveta maledivskej kuchyne v stredisku Milaidhoo

Jedinečnú gastronomickú cestu ponúka zariadenie Ba’theli - jediná reštaurácia na svete, ktorej menu je inšpirované legendárnou obchodnou cestou z Indie do Stredomoria - Cestou korenín. Názov reštaurácie "Bateli" pochádza z maldívčiny - dhivehi a znamená špeciálnu nákladovú loď, ktorá bola tradične používaná na prepravu korenín. Cestujúc medzi ostrovmi na lodiach-bateli nielen obchodovali, ale aj šírili poznatky o vzdialených krajinách, tradíciách a kuchyniach na celej vetve cesty korenín.

Jasné ponorenie do sveta maledivskej kuchyne v stredisku Milaidhoo

Maldívske ostrovné reťazce, ako jedno z obchodných uzlov na ceste obchodníkov z Indie a Indonézie smerujúcich do Afriky a Arabského polostrova, rýchlo sa oboznámili s pokladmi korenín, ako sú škorica, kardamón, kurkuma, klinčeky, zázvor a čierne korenie. Dodnes sa tradície tých čias oživujú vďaka našim vynikajúcim kuchárom na jednom z ostrovčekov atol Baa, kde sa nachádza Ba’theli.

Vzhľadom vonkajšok reštaurácie zodpovedá svojmu názvu: akoby pozostávala zo troch drevených lodí, ktoré sa hýbu na tyrkysových vlnách, pričom každá je samostatným priestorom. Prvá loď - lounge bar, kde je príjemné vychutnať si aperitív a obdivovať západ slnka. Druhá obsahuje kuchyňu - bez pochybností hlavné miesto, kde sa odohráva celé kúzlo. Tretia loď je hlavným priestorom reštaurácie, kam nie len prichádzajú jesť, ale aj za neopísateľnou atmosférou, ktorú dotvára hviezdami posiate nebo.

Jasné ponorenie do sveta maledivskej kuchyne v stredisku Milaidhoo

Gastronomická cesta začína v lounge bare s podpisovým osviežujúcim kokteilom Parrot Fashion z tmavého rumu, kvapkou bitters a grapefruitovým olejom s osobitným miešaným zmesou piatich korenín. Ideálnym doplnkom k tomuto vybranému nápoju budú farebné západy slnka, šum vĺn a občerstvenie z miestnych surovín.

A teraz je čas presunúť sa priamo do reštaurácie. Tu hosťom ponúkajú tri rôzne možnosti. V degustačnom menu sú zahrnuté päť moderných maldívskych jedál, z každého z nich je toto jedlo zosobnením kultúrneho dedičstva arhipelagu, dochutené prekvapením od šéfkuchára, pretože každý deň pripravuje niečo nové a nikdy sa neopakuje.

V ponuke à la carte - moderné podanie tradičných maldívskych chutí vo forme rôznych variácií meze, polievok a šalátov. A nakoniec, menu inšpirované Cestou korenín, v ktorom sú zastúpené také jedlá, ako indonézsky rendang z hovädzieho mäsa, indická tikka biryani a juhoafrická nyama choma - všetko s dotykom maldívského šarmu.

V Ba’theli môžete ľahko zabudnúť na to, aký je teraz rok, a takmer sa presunúť o 5 tisíc rokov dozadu, do čias, keď Maldívy neboli jedným z najpopulárnejších letovísk planéty, ale dôležitým obchodným centrom. Usadnite sa pohodlne pri vašom stolíku na lodi - odplávame!

Jasné ponorenie do sveta maledivskej kuchyne v stredisku Milaidhoo

O MILAIDHOO MALDIVES

Maldívy od Milaidhoo Island - je malý ostrov-letovisko, ktorého výraznou osobitosťou je oddanosť miestnym tradíciám. 50 moderných výziev s bazénom, vyhotovených miestnym architektom v tradičnom maldívskom štýle, majú všetko, čo je potrebné pre nezabudnuteľnú dovolenku. Pre splnenie akýchkoľvek prianí má každý host tiež osobného asistenta. Medzi zábavou - rôzne vodné športy, joga pri východe slnka a šnorchlovanie na útesoch s neopakovateľnou krásou.

Osobitnou hrdosťou Milaidhoo je kuchyňa: tu sa nachádzajú tri reštaurácie svetovej úrovne, vrátane postaveného vo forme troch tradičných maldívskych lodí Ba’theli. Menu tejto reštaurácie je založené na tradičných maldívskych jedlách, pričom mnohé recepty siahajú až do čias Morskej cesty korenín.

Milaidhoo - skutočné maldivské letovisko, kde slovo "luxus" získava nové odtiene. Fantastická príroda, skvelá kuchyňa a romantická atmosféra: prechádzky s delfínmi pri západe slnka a pikniky na opustenom piesočnatom pláži... V tomto úžasnom mieste sa plnia akékoľvek túžby!

Vyberte svoj jazyk

Vyberte svoju menu

V prípade potreby sa ceny skonvertujú a zobrazia v mene, ktorú si vyberiete. Mena, v ktorej platíte, sa môže líšiť v závislosti od vašej rezervácie a môže sa účtovať aj servisný poplatok.