Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.

Čierna pláž „Čierneho kontinentu“: najkrajšie pláže Afriky

Obsah

  • Pre závistlivé fotky: najlepšie pláže Európy;
  • S bielym pieskom a tyrkysovými vlnami: najlepšie pláže dvoch Amerík;
  • Zlatý piesok „čierneho kontinentu“: najkrajšie pláže Afriky;
  • Malovalené a nedotknuté: najkrajšie pláže sveta a najlepšie pláže Ázie;
  • Od severu na juh: najkrajšie pláže Ruska.

Pre závistlivé fotky: najlepšie pláže Európy

Na prvé miesta v rebríkoch najkrajších pláží sveta spoľahlivo obsadzujú iba Formontera v Španielsku, grécka Navagio a talianske Positano. Neohúri vás to? Potom nižšie môžete nájsť menej turisticky navštevované varianty.

Najkrajšia pláž Sardínie - Porto Giunco, Taliansko

Medzi 200 krásnymi sardínskymi plážami sa Porto Giunco významne vyníma svojimi rozmermi (viac ako 800 metrov) - nevyskytuje sa tu preplnenie ani v špičke sezóny. Široký pás ružovkastého piesku oddeluje lagúnu, kde žijú ružoví flamingá. V baroch si môžete kúpiť nápoje, prenajať lehátka a slnečník. Na skale nad Porto Giunco sa týči 9-metrová aragónska veža z 17. storočia - strmý výstup je odmenený nádhernou panorámou okolia. Najbližšie mesto k Porto Giunco je Villasimius. Z Cagliari vám cesta zaberie približne hodinu.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Krásna skrytá pláž v Grécku - Aretes, Chalkidiki

Pri toku 22 miliónov turistov ročne z celého sveta je ťažké očakávať pokoj na gréckych plážach. No v osamelých borovicových zátokách zálivu Aretes môžete pocítiť, aké boli Chalkidiki pred turistickým boomom.

Na najväčšej pláži je bar, ktorý funguje iba v sezóne špičky, na ostatných nie je poskytované občerstvenie, preto je lepšie si všetko potrebné priniesť so sebou.

V blízkosti pláže sa nachádza malý hotel a taverňa. Aretes sa nachádza 5 km od dedinky Toroni po asfaltovej ceste, s malým úsekom po zemi na konci.

Najkrajšia pláž francúzskych Pyrenejí - Argel-sur-Mer, Languedoc-Roussillon

7-kilometrové pobrežné územie mestečka Argel-sur-Mer je ocenené modrou vlajkou a považuje sa za jedno z najčistejších a najlepších na tejto časti francúzskeho pobrežia. Pre tých, ktorí dávajú prednosť kamienkom, je o niečo ďalej v Raku 2-kilometrové kamenisté pobrežie. Najpríjemnejšia je stredná časť pláže, ktorá sa spája s promenádom a borovicovým hájom. Ubytovať sa môžete priamo v Argel-sur-Mer, malebnom meste v katalánskom štýle s dobre zachovanými starými uličkami v centre. Cestou autom z turistického Collioure to trvá najviac 15 minút, ktorého vlastná pláž nie je taká veľmi dobrá.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

S bielym pieskom a tyrkysovými vlnami: najlepšie pláže dvoch Amerík

Ípanema, Copacabana alebo Miami Beach? Tieto pobrežia sveta už každý pozná. My vám ale prezradíme o iných plážach dvoch Amerík, ktoré patria medzi najlepšie na svete.

Najkrajšia pláž Brazílie - Fernando de Noronha

Brazília zaberá 50% územia Južnej Ameriky - a najlepšie pláže tejto krajiny. Navštívte sopecný arhipelág Fernando de Noronha v jednú hodinu plavby od pevniny - jeho pláže sú považované za najkrajšie na svete, no aj medzi nimi vyniká Baiya do Sancho. K břehu sa dostanete po drevených mostoch, strmých schodoch a ostrých kameňoch. Úsilie však stojí za to: mäkký piesok, priehľadná voda, bujná tropická vegetácia, možnosť plávať medzi morskými korytnačkami, delfínmi, albatrosmi a pre človeka bezpečnými žralokmi. Nie je to najlepšie miesto na svete? Z veľkých miest Brazílie sa na arhipelág najľahšie dostanete lietadlom, ďalej k Baiya do Sancho autobusom.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajší pláž medzi dvoma oceánmi - Cayo de Agua, Venezu...

Najkrajšia pláž Venezuely sa nachádza na extrémnom západe chráneného arhipelagu Los Roques, približne 45 minút loďou od ostrova Gran Roque, miestneho turistického centra. Malý plážový ostrov Cayo de Agua je známy vo svete belošnajúcim pieskom, neuveriteľnou modrou farbou morskej vody a prirodzenou „hrádzou“ - piesčitým mielom medzi ostrovmi, po ktorom môžete chodiť medzi dvomi oceánmi. Na ostrov sa dá dostať s organizovaným zájazdom alebo samostatne požičaním člna.

Pamätajte, že v rezervácii neexistujú pramene sladkej vody, obchody ani iná infraštruktúra.
Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajšia pláž na svete s historickým nádychom - Plajja Ruinas, Mexiko

El Castillo - starobylý chrám kmene Mayov v Tule na Yucatanskom polostrove. Z ruín obklopených tropickou vegetáciou sa môžete dostať k malej, úžasne krásnej pláži. Ak chcete byť odfotení bez zástupov turistov z celého sveta, príďte pred desiatou ráno alebo po štvrtej poobede. Zvyšok času môžete stráviť na malebnom pláži El Paraiso, ktorého názov ("raj") hovorí sám za seba. Tule je asi 180 km vzdialené od Cancúnu, najjednoduchšie sa dostať do mestečka autom alebo autobusom z dopravného centra oblasti - mesta Playa del Carmen.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajší „pirátsky“ pláž - Dry Tortugas, Florida, USA

Hlavnou atrakciou ostrovov Dry Tortugas v Mexickom zálive je pevnosť Fort Jefferson, postavená v 19. storočí na boj s pirátmi. Jemný biely piesok sa rozprestiera pozdĺž celej pobrežnej oblasti, vrátane pod múrmi starobylého hradu. Pokojná tyrkysová voda a atmosféra ako zo „Piráti z Karibiku“ dávajú Dry Tortugas legitímne miesto v zozname najkrajších pláží sveta. Na ostrovy sa môžete dostať prenájmom člna alebo nastúpením na trajekt z Key Westu, cesta jednosmerným smerom trvá 2,5 hodiny.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Zlaté piesky „čierneho kontinentu“: najkrajšie pláže Afriky

Kedy sa hovorí o africkom pobreží, prví sa v mysli ruských turistov okamžite vybavia:

  • Egypt
  • Maroko
  • Tunisko

Avšak týmito krajinami sveta plážová dovolenka na brehoch „čierneho kontinentu“ zďaleka neskončila.

Najkrajšia pláž na Seychelách — Pláž Anse Source d'Argent, La Digue

Turizmus prispieva až do 50% k ekonomike Seychelských ostrovov. Prečo je to tak zrejmé na iconickej pláži Anse Source d'Argent na ostrove La Digue. Pokojná krištáľovo čistá voda, pozvoľný klesajúci svah, bohatý morský život - tu si dobre užijú nielen potápači, ale aj rodiny s deťmi zo všetkých kútov sveta. Pre pobyt na Anse Source d'Argent je najlepšie si zarezervovať izbu v luxusnom hoteli Four Seasons Seychelles. Ak prichádzate z iného časti ostrova, mali by ste prísť skôr, pretože parkovacích miest je málo. Ďalej vás čaká 20-minútový zostup z kopca a kontrola bezpečnostnými službami hotela.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajší pláž s korytnačími želvami na svete — Nosy Iranja, Madagaskar

Nosy Iranja — dva malé ostrovy z arhipelagu Nosy Be, spojené dlhou mielou. Počas odlivu môžete prejsť od jedného ostrova k druhému cez mielu — ale buďte opatrní pri prílivu! Pobrežia Nosy Iranja-Be sú ohromujúce jemným bielym pieskom, čistým akvamarínovým vodným lagúnou, bohatou tropickou vegetáciou a možnosťou obdivovať morské želvy, ktoré v noci kladú vajcia na pláži Nosy Iranja-Kely.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajšia pláž v Južnej Afrike - Bloubergstrand, Kapské Mesto

Dlhý názov najmalebnejšieho pobrežia Kapského Mesta sa prekladá ako „Pláž pri Modrej hore“. Pás bielého piesku sa rozprestiera pozdĺž celej pobrežnej čiary na 48 kilometrov a je známy na celom svete úchvatným výhľadom na Tábuľovú horu, ktorá sa vznáša nad kobaltovými vodami zálivu. Kúpanie sa na veternom pobreží je chladné - ale môžete pozorovať kúzla surfařov a kite surfařov, ktorí pridávajú krajine fotogenickosť. Blízko Kapského Mesta sa pozdĺž mora rozprestiera prestížna štvrť s modernými reštauráciami, kde si môžete pochutnať na obede obdivujúc exkluzívny výhľad na more.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Malovalené a nedotknuté: najkrajšie pláže sveta a najlepšie pláže Ázie

Mnohí turisti sú presvedčení, že najkrajšie pláže sveta sa nachádzajú v Ázii. Nebudeme sa hádať - iba vyberieme z nespočetných možností menej preplnené, pre najinšpirujúcejšie fotografie na svete.

Najkrajší neturistický pláž Thajska - Koh Yao Noi

Ak vás zahltené pobrežia Phuketu už omrzeli, nastúpte na pravidelný čln a vyberte sa na cestu na východ. V zálive Ao Phang nájdete dva ostrovčeky, ktoré ešte nie sú znehodnotené turistickou infraštruktúrou. Cesta k väčšine pláží vedie po poľných cestách bez známok civilizácie a pravdepodobnosť stretnutia s ďalšími dovolenkármi zo všetkých kútov sveta na bielom piesku nie je taká veľká. Vďaka obmedzeniu rozvoja turistickej infraštruktúry dostal ostrov ocenenia od Conservation International a National Geographic Traveler.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajšia pláž Goa - Ashvem, Goa

Neprítomnosť ľudí, šľapajúcich psov a všadeprítomných kráv, čistý piesok a úchvatné výhľady, nenápadná infraštruktúra, aby ste si pohodlne užili dovolenku v spojení s prírodou, je zriedkavé spojenie pre plážový štát Goa. Na pláži Ashvem máte všetky potrebné vybavenie - a chýba všetko nepotrebné. V mimoturistickom období kladú olivové korytnačky v čistom jemnom piesku Ashvemu vajíčka, mláďatá je možné stretnúť vo vode v zime. Pozdĺž dlhej piesočnatej pásma rastú malebné palmové stromy a dokonca banianske stromy. Na brehu je najlepšie sa umiestniť ďalej od skalných výbežkov do mora, kde môžu byť ostré kamene.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajšia pláž Barmy - Ngapali

Najlepší letovisko v Barme, Ngapali, zatiaľ nie je preplnený návštevníkmi z rôznych krajín sveta. Pás hustého bielého piesku sa rozprestiera medzi tyrkysovým morom a palmami na 3 km, vytvárajúc malebné zátoky a malé zálivy. V roku 2016 bola pláž vyhlásená za najlepšiu v Ázii podľa Tripadvisoru. Napriek veľkému počtu hotelov a reštaurácií je tu dokonca v špičke sezóny dosť miesta pre pokojný odpočinok, no milovníci plážových služieb si môžu objednať masáž alebo obed v jednej z kaviarní s výhľadom na more.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Z severu na juh: najkrajšie pláže Ruska

Rusko zaujíma štvrté miesto na svete podľa počtu pláží. Prekvapení? No predsa, rozsah pobrežnej čiary našej krajiny je 23 000 kilometrov - a na nej sa nachádza niekoľko pláží, ktoré sú hodné byť považované za najkrajšie na svete.

Najkrajší pláž ruskej Bal...
Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Jašterovský na Kurskej kose. Foto: Belikart / Shutterstock

Najkrajší pláž Čierneho mora - kosa Belyaus, Krym

Ak chcete oddýchnuť od davov a zostať sami so zázračnou krymskou prírodou, váš výber je mys Tarchankut. Medzi slávnymi útesmi sú roztrúsené osamelé pláže, ktoré kvôli bielému piesku a tyrkysovej vode, čírej aj po búrkach, nazvali „Krymskými Maldivami“. Kosa Belyaus, deliaca Čierne more a zátoku Donuzlav, je nepochybne najmalebnejším miestom regiónu, ba aj sveta.

Na kose sa nachádza hotel a kemping, ale väčšina turistov sem prichádza ako divosi, aby žili v stane - na 10-kilometrovej plážovej pásme sa nájde miesto pre všetkých.
Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Najkrajší pláž tichomorského pobrežia - Tryozere, Primorský kraj

Čistý piesočnatý pás medzi morom a sladkovodnými jazerami na úpätí pahorkov bol dlhé obdobie uzavretým pohraničným pásmom. Pláže zátoky Tryozere dnes nie sú preplnené návštevníkmi z rôznych častí sveta, ale sú výborne vybavené - tu sú miesta na oddych s grilmi a turistické základne, kde si môžete prenocovať s výhľadom na známu skalu Kreyser. Dostať sa do zátoky môžete z Nachodky alebo Wrangela autobusom alebo autom po asfaltovej ceste s krátkym úsekom štrku.

Najkrajšie pláže na svete, o ktorých ste nepočuli.
Zdroj

Dúfame, že náš prehľad vás inšpiruje k novým cestám po malebných pobrežiach sveta. Všetko najužitočnejšie a najzaujímavejšie pre cestovateľov nájdete na stránke Travelask.ru.

Redaktorka: Darja Ivanjuškina

Vyberte svoj jazyk

Vyberte svoju menu

V prípade potreby sa ceny skonvertujú a zobrazia v mene, ktorú si vyberiete. Mena, v ktorej platíte, sa môže líšiť v závislosti od vašej rezervácie a môže sa účtovať aj servisný poplatok.